Венге дерево - Шляхетний стиль Венге.

  • 18 листопада 2016 00:00:00
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 7257
  • 0
Історично у нас на виробництві склалася тенденція представляти вироби фабрики Тіса Меблі в двох контрастних кольорах - венге магія і дуб молочний.
З цього вдалого поєднання і почалася гарна традиція замовлень продукції в популярних венге молочний. Все так склалося через відмінне поєднання темних і світлих тонів. Люди оцінили- наскільки венге темний відтіняє світло бежевий тон дсп дуб молочний, а дуб молочний підкреслює благородний глибокий дсп венге. Левова частка замовлень і складської продукції виробляється в поєднанні- темний венге магія зі світлим дубом молочним. 
Фабрика Тіса Меблі працює з ДСП Венге, як і інші українські виробництва, але історія деревної структури венге починається з цінної породи африканського дерева, про який хочеться розповісти докладніше.

Комп'ютерний стіл СК-218Cтіл СК-218

Cтіл СК-223 Cтіл СК-223

Cтіл СК-217Cтіл СК-217

Cтіл СК-225Cтіл СК-225

Венге Дерево родом з джунглів Західної Африки, зростає в Конго, Камеруні, Габоні, Екваторіальній Гвінеї, Танзанії, Мозамбіку, аж до Заїру. Свою назву це благородне дерево сімейства бобових отримало від європейських колоністів, що володіли африканськими землями в різний час. Відомі до 40 видів венге. Тропічну рослину сімейства бобових місцеві у себе на батьківщині називають Панга- панга, в висоту дерево досягає до 20 метрів і до 1 метра в діаметрі. Зазвичай росте відокремлено від своїх родичів, рідко зустрічаються групи дерев венге. Транспортувати деревину досить важко через болотисту місцевість і дальності вирубки дерева від дерева. З моменту зрубу до моменту доставки на лісопилку іноді проходить майже рік. 
Венге відомо своєю красивою деревиною. Якщо описати структуру словами, складно повною мірою передати невловимі риси і особливості, властиві цьому екзотичному дереву. Поверхню деревини венге, побачивши раз, не сплутаєш з жодною іншою деревиною. На момент зрубу це золотисто-коричневий насичений відтінок. Згодом під впливом світла, деревина темніє, аж до темно-шоколадного, майже чорного. Самий знайомий нам відтінок, це шоколадно коричневий колір з темними або темно- бордовими поздовжніми дрібними прожилками. Саме витончена текстура венге характеризує цей благородний тип деревини. Залежно від місця зростання, насиченості вологою, світлом, розрізняють безліч напівтонів, від світло-коричневого до чорного, з відтінками шоколадного, бордо, сірого, фіолетового, коричневого. Тому світ знає безліч відтінків і текстур венге. Називатися венге може будь-який відтінок, тільки з чіткою структурою деревини, дрібної, декоративної, так званої - африканської. Витончене сплетіння прожилок, немов подряпин від кігтів дикого звіра, асоціюється у багатьох з етнічними південними мотивами. Розглядати незвичайну волокнисту текстуру венге можна нескінченно, дивовижні переливи піввідтінків з чарівною ексцентрикою, яку ні з чим не переплутаєш. 
Венге деревина:
Розрізняють ядро, що володіє всіма цінними якостями, властивими венге, - це темно - коричнева з частими прожилками внутрішня частина стовбура, і заболонь - зовнішній край, що межує з корою, зазвичай світлого, майже білого кольору, шириною в 3 см.
Чим же так цінна ця ефектна порода, якими властивостями володіє рідкісна екзотична венге деревина?
Завдяки тропічному клімату, венге текстура має високу стійкість до навантажень, вигину і тиску, цінується за велику міцність, несприйнятливість до поразки комахами і грибками (що є загрозою для інших порід). Деревина венге важка, але легко піддається обробці. Велика, прямоволокниста, трохи грубувата текстура важко піддається поліровці. Через наявність численних маслянистих речовин і мінеральних елементів її складно покривати лаком або іншими подібними складами. Оптимальним покриттям визнано вощіння - для дерева довговічне, для людини безпечно для здоров'я. Сушка проходить повільно і нерівномірно, можливі розтріскування, тому важливо не відступати від технології. В результаті матеріал виходить не тільки міцний, стійкий і щільний, але ще і незвичайно красивий.
На сьогоднішній день дерево Венге під захистом, на межі зникнення. Безконтрольна вирубка бідними жителями африканських країн з метою наживи поставило цю унікальну породу на грань вимирання. Якщо вирубка триватиме і далі, ми можемо більше ніколи не побачити цю красу, або ціни на деревину стануть нереальними. 
Навіть зараз натуральний матеріал в зв'язку з перепродажами і дорогою доставкою коштує досить дорого. Натуральне дерево венге можна зустріти тільки в найбагатших будинках. Тому налагоджені численні провадження у імітації структури венге в різних галузях. Це ЛДСП для виробництва корпусних меблів, двері, паркет, ламінат й інші оздоблювальні та декоративні покриття. Все те, до чого пред'являються підвищені вимоги до міцності, міцні сходи, масивні меблі класу Люкс. Паркет з венге, наприклад, вважається одним з найдорожчих в світі. Деревина венге не дає усадки і не розбухає, невибаглива в експлуатації, часто використовується на відкритих терасах. Обираючи той чи інший матеріал, потрібно уважно вивчати його властивості і характеристики, розуміючи, що схожість з венге виключно зовнішня. Напевно саме тому існує таке поєднання слів, як стиль венге. Це означає добротний, представницький, глибокий темний колір матеріалу, який створює обстановку, характерну для благородного «справжнього» інтер'єру.
Автор: Крістіна Пильник
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Top